Columbia University kurumunda Nöroloji Uzmanları oldukça önemli bir çalışmaya imza attı 'Gizli Bilinç'. Uzmanlar; bilincin kapanmasına sebep olan yanıtsız beyin hasarına sahip hastaların bilinç durumlarını sadece basit bir EEG (Elektroensefalografi) taraması ile tespit edebilecek yeni bir yöntem geliştirdi.
2. Dünya Savaşı'nın en şiddetli çarpışmaları olduğu anlarda Alman doktorlar toplama kamplarında mahkumlar ve esirler üzerinde dehşet verici deneylerini sürdürmeye devam ediyorlardı. Asıl amaçları '' süper askerler '' yaratmaktı. Toplama kampı olan Berlin'in kuzeyinde bulunan Sacsenhausen'da kristal meth olarak bilinen uyuşturucu genlerinden D9 kod adı verilen bir hap üretildi. Adı ''Pervitin''.
Elon Musk, Bluetooth özellikli çipleri insan beynine yerleştirmeyi planlıyor. Musk'ın kurduğu bir girişim olan Neuralink bünyesinde geliştirilen bu çipler sayesinde beyin ile akıllı telefon arasında kurulacak iletişim ile teknoloji farklı bir boyuta geçmiş olacak.
Vücudumuzda özellikle ellerimizde ve ayaklarımızda karıncalanma ve uyuşma hissi yaşamak yaygın bir durumdur. Sanki ellerimize yada ayaklarımıza birşeyler batırıyorlar ya da üzerinde birşeyler gezinitor gibi hissederiz. Zaman zaman bu hisler acı veren boyutta bile olabiliyor.
Dünya'dan Ay'a baktığımızda, Ay'ın sadece bir yüzünü görebiliyoruz. Bu durumu oranla ifade edecek olursak eğer Ay'ın sadece %51'lik bir kısmını Dünya'dan görebiliyoruz. Karanlık kalan %49'luk kısımı ise Dünya'dan hiç göremiyoruz. Peki ya bu karanlık kısım hiç Güneş ışınlarına maruz kalmıyor mu? Hep mi karanlık?
3 Ay Sonra Dünya'ya Göktaşı Çarpabilir! ESA'dan Korkutan Uyarı!
Dünya'nın dönüşünü neden hissetmiyoruz? Yaklaşık 4,5 milyar yıldır sürekli hareket eden bir aracın içindeyiz. Peki güzel ama neden bu aracın haraket ettiğini hissedemiyoruz?Gezegenimiz Dünya'nın Ekvator dönüş hızı saatte 1670 Km. Yani biz...
131BeğenenlerBeğen
715TakipçilerTakip Et
3TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlginizi Çekebilir