İngiltere’den Pakistan’a doğru havalanmak üzere olan bir uçakta yolculardan biri tuvalet sandığı acil çıkış kapısını açınca uçak 7 saat rötar yaptı.

Acil çıkış kapısının açılması sonucu devreye giren iniş kaydırakları sebebi ile pilot uçuşu iptal etmek zorunda kaldı. Uçaktaki tüm yolcular bilgilendirilerek tahliye edilerek başka bir uçakla Pakistan’a doğru yola çıktı.

İngiltere’nin Manchester Havalimanı’nda, Pakistan Uluslararası Havayolları’na (PIA) ait PK702 sefer sayılı uçağı İslamabad seferini gerçekleştirmek üzere havalanmayı bekliyordu. Tüm hazırlıkları tamamlayan kabin ekibi kuleden onay beklerken uçağın arka sıralarında oturan bir kadın yolcu kemerini açarak tuvalete gitmek istedi.

Kabin ekibinin anlık dikkatsizliği sonucu uçağın L5 acil çıkış kapısına yönelen yolcu tuvalet sanarak kapıyı açmaya çalıştı. Kapı açılır açılmaz iniş kaydıkları patlayınca kaptan pilot uçuşu iptal etmek zorunda kaldı.

Yolcular ve Kabin Ekibi Şaşkınlığa Uğradı.

Havacılık sektöründe ender rastlanabilecek bir olay ile karşılaşan yolcular ve kabin ekibi şaşkınlığa uğradı. Sefer planlanan saatinden yaklaşık 7 saat sonra gerçekleştirildi. Seferin rötar yapması nedeni ile yolcular mağdur durumda kaldı. PIA gerçekleştirilecek seferinde güvenlik nedeni ile yolcu sayısında azaltmaya gitti. 38 yolcu başka bir uçakla Pakistan-İslamabad’a gitti.

Yaşanan olay Manchester Havaalanı’nda bulunan diğer uçuşlarda da aksamaya sebep oldu. PIA söz konusu olay nedeni ile mağdur olan yolcularında özür diledi. PIA’nın tepe yöneticisi olan Hava Mareşali Arshad Malik olay ile ilgili soruşturma başlattıklarını belirtti.

Twitter‘dan yaptıkları açıklama:

Bizleri Facebook, Instagram ve Twitter‘Dan takip ederek daha fazla bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

Comments

0 comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz