”Renault’un hafif ticari sınıf araçlarında ki temsilcisi, Kangoo Z.E.Konsepti ile radikal bir yenilik içerisine giriyor”

Hafif ticari araç sınıfında sahneye etkileyici bir konsept çıkartan Fransız otomobil üreticisi Renault, 2020’de tanıtılması beklenen Kangoo Z.E. modelinin ön konseptini sahneye çıkardı.

Rakiplerine güçlü bir cevap vermeye hazırlanan Renault, çıkarmış olduğu Kongoo Z.E. konseptine ilişkin hem tasarım hem de teknoloji anlamında radikal bir değişiklik göstereceklerini belirtiyor.

Kangoo Z.E. Tasarımı

”Southern Gray” adı verilen gövde rengine sahip araca yer yer yeşil detaylar da eklenmiş. Ön ızgaranın camla kaplı olması ve LED aydınlatmaların ortada bulunan Renault logosunun etrafında birleşmesi keskin bir hava katıyor. Akıcı ve modern bir tasarım olan modelde, şarj girişi sol ön çamurluk üzerine konumlandırılmış gibi gözüküyor. Büyük jant tasarımı ile görünüşüne dinamizm kazandıran Kangoo Z.E. Konsepti yan aynalar yerine kullanılan kamera sistemi ve içe gömülü kapı kolları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ön tarafta bulunan LED şerit yan tarafta kapı kolları hizasından tekrar başlayarak arka tarafta Renault logosunun etrafında birleşiyor. Stop LED aydınlatmalar ise aracın sade tasarımına katkı sağlayarak duruşuna mistik bir hava katıyor.

Renault Kangoo Z.E. Concept

Comments

0 comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz