Bu ülkelerin sonu ''-istan'' eki ile bitiyor. Kelimenin kaynağı Farsça kökenli bir son ektir. O toplumun bulunduğu yer anlamını taşır. Bu ülkelerin sonun ''-istan'' son eki ile bitmesi, Osmanlı İmparatorluğu'nun bölgeyi fethetdikten sonra o bölgede kimlerin yaşadağını belirtmesi adına verilmiş bir ek olmasıdır. Kelime aslında ''Müslüman-Türk'' özünü barındırıyor.
Columbia University kurumunda Nöroloji Uzmanları oldukça önemli bir çalışmaya imza attı 'Gizli Bilinç'. Uzmanlar; bilincin kapanmasına sebep olan yanıtsız beyin hasarına sahip hastaların bilinç durumlarını sadece basit bir EEG (Elektroensefalografi) taraması ile tespit edebilecek yeni bir yöntem geliştirdi.
Dünyada ölen her 4 kişiden birisi sigaraya bağlı nedenlerden hayatlarını kaybediyor. Erkeklerde tüm kanser türlerine bağlı ölümlerin yüzde 35’i, kadınlarda ise yüzde 15’inin nedeni sigara. Akciğer kanserine bağlı ölümlerin ise yüzde 90’ının temelinde tütün kullanımı etkili oluyor.
2. Dünya Savaşı'nın en şiddetli çarpışmaları olduğu anlarda Alman doktorlar toplama kamplarında mahkumlar ve esirler üzerinde dehşet verici deneylerini sürdürmeye devam ediyorlardı. Asıl amaçları '' süper askerler '' yaratmaktı. Toplama kampı olan Berlin'in kuzeyinde bulunan Sacsenhausen'da kristal meth olarak bilinen uyuşturucu genlerinden D9 kod adı verilen bir hap üretildi. Adı ''Pervitin''.
Yemek yemenin olduğu gibi içki içmenin de belli kuralları vardır. Bir davette isek yada bir davet veriyorsak bu konuda titiz davranmamız gerektiğini unutmamalıyız. Hangi yemek ile hangi içki tüketilmeli sorusuna açıklık getiriyoruz.
Elon Musk, Bluetooth özellikli çipleri insan beynine yerleştirmeyi planlıyor. Musk'ın kurduğu bir girişim olan Neuralink bünyesinde geliştirilen bu çipler sayesinde beyin ile akıllı telefon arasında kurulacak iletişim ile teknoloji farklı bir boyuta geçmiş olacak.
ABD Merkezli şirket olan OneWeb, Şubat ayında yörüngeye yerleştirdiği internet uyduları üzerinden ilk testini gerçekleştirdi. Testte etkileyici bir hız ve gecikme değerlerine ulaşıldı.
''Sol Ayak Freni'' Nedir? Önden çekişli otomobillerin daha etkili ve süratli kullanılabilmesi açısından önemli sürüş tekniklerinden bir tanesidir.
Geçmişten, günümüze kadar gelen süreçte araştırılan, bilinen ve görülen odur ki, bir devletin sosyal ve kültürel düzeyi tamamen ekonomik gücü ile ortantılıdır. Göktürk (Kök Türk) Devleti'nin sosyal ve kültürel dengesine baktığımızda ise yapılanma olarak çağın en ileri düzeyine ulaştığını görüyoruz.
Dünya'dan Ay'a baktığımızda, Ay'ın sadece bir yüzünü görebiliyoruz. Bu durumu oranla ifade edecek olursak eğer Ay'ın sadece %51'lik bir kısmını Dünya'dan görebiliyoruz. Karanlık kalan %49'luk kısımı ise Dünya'dan hiç göremiyoruz. Peki ya bu karanlık kısım hiç Güneş ışınlarına maruz kalmıyor mu? Hep mi karanlık?
Günümüzde eğitim sisteminin sosyal medya ve dijital platformlar çerçevesinde paralel olarak değiştiğini görebiliyoruz. Öyle ki çoğu üniversite dijital medya sektöründe öğrencilerine destek ve eğitim bile veriyor.
İngiltere'den Pakistan'a doğru havalanmak üzere olan bir uçakta yolculardan biri tuvalet sandığı acil çıkış kapısını açınca uçak 7 saat rötar yaptı.
132BeğenenlerBeğen
711TakipçilerTakip Et
3TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlginizi Çekebilir