Hakkımızda

Merhaba ! Hoşgeldiniz.

Öncelikle sizlere kendimden bahsederek başlamak istiyorum. Adım ”Alper Çalım” Çanakkale 18 Mart Üniversitesi – İİBF Fakültesi – Muhasebe mezunuyum. Kısaca muhasebeciyim yani :). Bilgisayar ile tanıştığım andan beri oyun oynuyorum aslında, bilgisayar ile tanışma zamanım ortaokula ilk başladığımda yani o zamanın 6.sınıfı oluyor sanırım 12 yaşında oluyorum :). Bilgisayar ile sürekli uğraşınca insan oyunun da dışına çıkmak istiyor hali ile, oyunun dışına çıkmak ama öyle hemen olmuyor. Oyun içerisinde GM’de oldum, forum sayfalarında moderatör de. Tabi bunlar biraz daha lise zamanlarında oldu. İnsan paneli gördükçe hoşuna gidiyor, sorulan sorulara cevap vererek karşı tarafı mutlu ettikçe mutlu oluyorsun, bilgini paylaşmanın ne kadar güzel olduğunu görüyorsun.
Tabi biz o dönemlerde yine oyunlara devam ediyoruz, okuldan az mı kaçmadık sabah sabah internet cafeye gitmek için :). Favori oyunlarım; ”Football Manager” (bkz. hastası olmak), ”Metin 2” (çok severiz efendim), ”Age Of Empires” (bizim nesil iyi tadını çıkardı), ”Counter Strike 1.6” (bkz. 1.6 olması önemli efsane seri), ”FİFA”.
Artık liste güncellendi tabi 🙂 ; ”PUBG”, ”CSGO”, ”Emergency”, ”Cities”. İnşa etme, görev yapma, simülasyon oyunlarını da çok severim üzerinde düşünerek, kararları sana bırakan oyunların yeri bende her zaman ayrıdır. Ama ” ”FM” serisi apayrı 🙂

Efendim biz arkadaşlar ile birlikte lise yıllarımızda ”Football Manager” üzerine forumlar açtık yönettik güzel etkileşimler kurduk ve çevre edindik, öğrencilik durumları ve zaman zaman ilgisizlik nedeni ile suya gömüldü, sonrasında ”Metin 2” üzerinde PVP Server kurduk websitesi oluşturduk orada da güzel sunucu kurduk, yoğun bir servera sahiptik. Yani ben bu kurmuş olduğumuz forum ve serverdan çok zevk aldım, çünkü sana gelen insana yardım ediyorsun, muhabbet ediyorsun, bazen kafa yapın uyuşuyor saatlerce konuşuyorsun en önemlisi arkadaş kalabiliyorsun. Bunlar çok büyük değerler, iletişimin güzel noktaları. Ben sahip olduğum bilgiyi karşı tarafa aktarmayı, içimden geçen konuları beni dinleyenlere anlatmayı, yardım etmeyi ve mutlu etmeyi çok seviyorum. O yüzden böyle bir platform açmak istedim ki, arayanlar aradıklarını bulsunlar, gündemi takip etsinler, eğlenceli içerikler ile kafalarını dağıtsanlar, burada kurulan arkadaşlıklar ile güzel sohbetler ederek streslerini atsınlar. Böyle bir aile platfromu niyetim.

Uzay” merakım vardır, kategorilerde göreceksiniz ki böyle birşey ekleme ihtiyacı hissettim, çünkü ilgimi çeken uzay ile ilgili makale ve haberleri sizlerle de paylaşmak istiyorum. ”Formula 1” merakım vardır mümkün oldukça kaçırmamaya çalışırım ve ben bu yarışları aklım erdiğinden beri izliyorum, babam sağolsun 🙂 Bana güzel bir aktivite yarattı.
İleride yapmak istediklerim :
Formula 1 yarışı izlemek üzere yurt dışına çıkmak ve padok alanına girerek pilotlar ile tanışmak.
Karadeniz turuna çıkmak. (Daha önce yaptım ama küçük olduğum için hatırlamıyorum. :))
Doğu Ekspresi ile Kars’a gitmek.
Bir kitap yazmak. (Bunu gerçekten istiyorum.)
Web işlerinde güzel bir seviyeye gelmek.

Logomuzun anlamını şu şekilde anlatmak istiyorum, ”Gördüm ve Paylaşıyorum” mantığı çerçevesinde oluşturulmuştur.
Dostlarım, tekrardan Hoşgeldiniz! Burada kalın, bilgi ile kalın!