İnstagram‘da @dwkhaber sayfasında yer alan bilgiye göre yapılan bir iddiada S-400 füzelerini aldığımız ve 1.Parti’nin kurulumunun tamamlandığı bilgisi yer almakta.

Detay olarak; T.S.K’da pilot olduğu iddia edilen bir kişi tarafından yapılan açıklamada: ”Siz Temmuz’da basında haber olarak S’400’lerin 1. partisinin geldiğini göreceksiniz, Fakat 1. parti çoktan kuruldu.” ifadesi yer almakta.

Paylaşılan içeriğe tam olarak alttaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

S-400 Füzelerini Gerçekten Aldık mı?

https://www.instagram.com/p/Bys5g-ag9kFonFUTBcG1gLm-6BUWFVZfu1YBfI0/

Bilgiforum.org bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.
Facebook
İnstagram
Twitter


Haber daha henüz teyit edilmedi ama bu konuda araştırma yapan gözde sitelerden birisi olan teyit.org kısa zamanda açıklama yapabilir.

İddia sahibi olan haberde tam olarak yazan metin ise şu şekilde :
”İlginç, TSK’da pilot olduğu iddia edilen biri şunu diyor; “Siz Temmuz’da basında haber olarak S’400’lerin 1. partisinin geldiğini göreceksiniz, Fakat 1.parti çoktan kuruldu ve başında da, eğitimini almış Türk mühendisler duruyor, Temmuz’da gelecek olanlar 3. Parti.” Haber teyitsiz fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü “Biz S400’leri alacağız demiyoruz,aldık, bitti o iş.” açıklamasıyla örtüşüyor.”

Rusya İle Yapılan S-400 Anlaşmasına Göre Füzeleri Ne Zaman Alacağız?

Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile S-400’lerin teslim alınacağı tarihi açıklamıştı.

Bu paylaşımda Demir: ”S-400 sistemi temini için Rusya ile imzalanan sözleşmedeki teslimat tarihini öne çekerek Temmuz 2019 tarihine aldık.” ifadelerine yer vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Bu defteri kapattık, bitti o iş”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400 Füzeleri ile ilgili sorulan soruya şu şekilde cevap vermişti.

”S-400 füzeleriyle alakalı konu tamamıyla Türkiye’nin kendi kararıdır. Bu konuda değerli dostlarımız Rusya Federasyonu’nun bu talebimize olumlu yaklaşımı aramızda bu anlaşmanın yapılmasını getirmiştir. Biz de S-400 konusunda anlaşmamızı yaptık, biz bu defteri kapattık, bitti o iş. Şu anda artık bu işin imalat süreci devam etmektedir. Hatta hatta biraz daha teslimatı erkene almak suretiyle Rusya, bize olan bu noktadaki samimiyetini çok daha güçlü hale getirmiştir.”

Açıklamalar ve iddia edilen haber arasında yakın bir bağlantı olsa da, henüz teyit edilen bir bilgi olmadığı gerçeği mevcut.
Peki sizin bu konu hakkında fikriniz nedir?

Comments

0 comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz