2. Dünya Savaşı‘nın en şiddetli çarpışmaları olduğu anlarda Alman doktorlar toplama kamplarında mahkumlar ve esirler üzerinde dehşet verici deneylerini sürdürmeye devam ediyorlardı. Asıl amaçları ” süper askerler ” yaratmaktı. Toplama kampı olan Berlin’in kuzeyinde bulunan Sacsenhausen’da kristal meth olarak bilinen uyuşturucu genlerinden D9 kod adı verilen bir hap üretildi. Adı ”Pervitin”.

Bu ilaç Führer‘in Nazilerini ” süper askerler ” yapacak türdendi. İçen askerler -30 derece soğukta rahat bir şekilde üşümeden durabiliyor, acı hissetmiyor, onlarca kilo yük ile yorulmadan ilerleyebiliyor, verilen emirleri sorgulamadan bilinçsiz bir şekilde uyguluyor ve 36 saate kadar uyumadan durabiliyorlardı. İşte Nazilerin amacı gerçekleşmiş süper askerlerini yaratmışlardı.

Pervitin

İlk olarak Polonya çıkartması sırasında kullanıldı.

Tükenen askerlerin üzerinde ilk olarak Polonya çıkarmasında kullanılan Pervitin Nazi doktorlarının kayıtlarına göre; yorgunluktan baygınlık geçirecek askerleri 1 saat gibi kısa bir sürede tekrar ayağa kaldırmış, askerlerin kendilerini enerjik, dinç ve korkusuz hissetmelerini sağlamıştır.

”Zombi Asker” Efsanesi!

Bu ilaç, dönemin müttefik askerleri tarafından aralarında oluşturduğu ”zombi asker” efsanesinin kaynağıdır. Pervitin kullanan bir Nazi askeri, cehphede vurulsa bile ölümcül bir yara almadığı sürece acı hissetmediği için kalkıp savaşmaya devam etmekteydi. Bu durumun işe yaradığını gören Führer, Nazi askerlerinin daha fazla süper askere dönüşmesi için Fransa İşgali sırasında cepheye 35 milyon Pervitin gönderilmesi talimatını vermiştir.

Nazi Zombi Asker Efsanesi

Pervitin sosyal yaşama girdi. Bir tür uyarıcı olarak marketlerde satılmaya başlandı.

1. Dünya Savaşı sonrası çöküşe geçen Alman ekonomisi ve Alman halkı, aynı durumu 2. Dünya Savaşı sırasında da yaşıyordu. Pervitin artık sadece askerler arasında kullanılmıyordu. Uzun saatler boyunca çalışmak zorunda kalan işçiler bu ilacı kullanmaya başladı. Boyut o kadar değişmişti ki sosyal yaşama kadar girmişti, çikolataların içine koyulup marketlerde satılmaya başlandı. Böylece güne zinde başlamak isteyen Alman halkı bir parça çikolata alıp güne enerjik bir şekilde devam ediyorlardı.

1941 yılına kadar sosyal yaşamda devam eden Pervitin kullanımı, 1941 yılında Nazi Hükümeti tarafından toplum içinde kullanımı yasaklandı. Fakat sürekli bu ilacı kullanmak zorunda olan cephedeki askerler bağımlı hale gelmişlerdi. Uyuşturucu bağımlısı olan askerler ”yoksunluk sendorumu” yaşamamaları için Hükümet cehpeye 200 milyon ilaç sevkiyatı yaptı.

2. Dünya Savaşı’nın bitmesi ve Nazilerin yenilmesi ile sonuçlana bu deney arkasında binlerce yıpranmış zihin ve uyuşturucu bağımlısı haline gelmiş asker bırakarak tarihin karanlıklarına gömüldü.

Adolf Hitler

Comments

0 comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz