A Milli Futbol Takımı‘nın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu karşılaşmasında İzlanda ile oynayacağı maç için Keflavik Havalimanı’na gelen milli takım kafilesine yönelik sergilenen davranış ve tutumlardan dolayı Türkiye İzlanda’ya Nota verdi.

Ülkeye giriş sırasında milli takım kafilesinin pasaport kontrolünde 3 saat civarında bekletilmesi, futbolcuların eşyalarının tekrar tekrar aranması, küçük düşürücü ve alaycı tavırlar, vatandaşların saldırgan tutumu Türkiye’yi harekete geçirdi. Türkiye, Oslo Büyükelçiliği aracılığı ile İzlanda’ya durumu kınayan nota gönderdi.

Yapılan Muamele Kınandı ve Ek Güvenlik Tedbiri Talep Edildi.

Türkiye’nin gönderdiği notada : ”Milli Takım futbolcularının ülkeye girişi sırasında karşılaştığı tavırlar, pasaport kontrolünde çıkarılan zorluklar, futbolcuların eşyalarının detaylı bir şekilde aranması, vatandaşların sergilemiş olduğu tavırlar ”saygısız ve saldırgan” olarak nitelendirildi.

Oslo Büyükelçiği aracılığı ile iletilen nota sonrası Büyükelçi Fazlı Çorman, Türkiye’nin rahatsızlığını net olarak ifade etmek ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacı ile İzlanda’ya gitti.

Nota Neden Norveç Aracılığı İle Verildi?

Türkiye’nin İzlanda ile karşılıklı yerleşik bir temsilciliği bulunmuyor. Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman aynı zamanda İzlanda’ya akredite olarak görev yapıyor. Nota bu sebep dolayısı ile Oslo Büyükelçiliği aracılığı ile verildi.

Sosyal Medya‘da İzlanda’ya Karşı Aşırı Sert Tepkiler Verildi. Tepki Verirken Mizahını Eksik Etmeyenler İyiki Varsınız.

Bunlardan birkaçını sizler için derledik. Özellikle Twitter‘da yoğun tepki gören İzlanda’nın bu tutumu hiç hoşumuza gitmedi.

Neler Yaşanmıştı?

https://onedio.com/haber/a-milli-takim-a-izlanda-da-buyuk-saygisizlik-pasaport-girisi-iskenceye-dondu-emre-belozoglu-na-mikrofon-yerine-tuvalet-fircasi-uzatildi-875665

Bizi takip etmeyi unutmayın; Bilgiforum.org Gündem.
Facebook: Bilgiforum.org
İnstagram: bilgiforumorg
Twitter: bilgiforumorg

Comments

0 comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz